Ankara Şehir Gazetesi

GÜCÜN BİRLİĞİNDE ERDAL DEMİRTAŞ‘A ÖZEL GÖREV

GÜCÜN  BİRLİĞİNDE  ERDAL DEMİRTAŞ‘A ÖZEL GÖREV
01 Nisan 2021 - 8:50

Partisinde, Milli Savunmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atanan Erdal Demirtaş ‘a mazbatası verilerek göreve başlaması istendi.
Ankara Genel merkezde görev yapan ve Ankara^yı temsil eden ekibin başında yer alan Siyasetçi Erdal Demirtaş kendisine verilen bu onurlu görevden dolayı Genel Başkan’a teşekkür ederken, üstlendiği görevi laikiyle yerine getirmek için canla başla çalışacağını açıkladı.
Önce görev tanımı yapacağını ve işe nereden başlayacağının planını çıkararak ekip arkadaşlarıyla birlikte ortak harekete edeceğini dile getiren Tecrübeli siyasetçi Demirtaş, Türkiye’deki tespit edip bu dengeler ışığında Ülke menfaatleri ve vatandaşların beklentileri doğrultusunda siyaset yapacağını anlattı.
Öncelikli olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’ni modern ekipmanlarla donatma amacı taşıyan ulusal savunma sanayinin gelişimi konusunda araştırmalar yaparak raporlar hazırlamayı, konuyla ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde çalışmayı hedeflediklerini dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Erdal Demirtaş”Gururla söylemek istiyorum ki Türkiye bugün hava, kara ve denizde her türlü ihtiyacı karşılayacak kapasiteye ulaşmış durumda. Bazıları henüz geliştirme aşamasında olan savunma yatırımları Türkiye’nin geleceğinin birer parçası durumundayken, Parti politikamızda yer alan ılımlı ve uyumlu siyaset anlayışıyla Ülkemiz için yapılan olumlu yatırımları destekleyeceğiz. katkı sağlayıp, yapıcı eleştirilerimizle eksikleri tamamlayacağız”dedi.

Vatanın bölünmez bütünlüğü, Ülke halkımızın huzuru ve refahı için Milli savunma konularında stratejik çalışmalar yapıp, istenirse bir siyasi parti temsilcisi olarak oluşturulacak kurul ve komisyonlarda görev yapmaya da hazır olduğunu dile getiren Demirtaş, Konu Vatan olunca, Ülke savunmasını gerektiren her çalışmada başı çekeceklerini ve hertürlü fedakarlığı da yapacaklarını söyledi.

Demirtaş bu güne kadar Ülkemizin savunması, huzuru ve yarınları için gazi olmuş ve hayatını kaybetmiş vatan evlatları ve şehitlerimize teşekkür ederek gazilere şifa ve sağlık, şehitlerimize de rahmet diledi.

Bu kişilerin ailelerinde de teşekkür eden Demirtaş “Vatan için millet için çalışmak, gerektiğinde gazi yada şehit olmak bizim için onur ve gurudur” diyerek sözlerni tamamladı.

FOTO GALERİ