Ankara Şehir Gazetesi

İYİKİ VARDIN BAŞKAN

İYİKİ  VARDIN BAŞKAN
01 Nisan 2021 - 8:22

Bu iyilik hareketi yıllar sonra da olsa ;
İYİKİ VARDIN BAŞKAN “ dedirtecek kadar özel oldu.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın eğitime verdiği desteğe bir yenisi daha eklenirken, YKS sınavına girecek öğrencilerin sınav harcı da Ankara Büyükşehir Belediyesinden olacak.
İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik hazırlanan bir proje ile yeni bir iyilik hareketi daha başlatıldı. İhtiyaç sahibi aileler ile kapanan sektör çalışanlarının çocuklarının YKS sınav ücretlerini artık aileleri düşünmeyecek.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan bir müjde de Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilere geldi. Yavaş “Başarı ve azim sizden, YKS-2021 Başvuru Ücreti Bizden” dedi.
Sosyal medya hesapları üzerinden duyuru yapan Başkan Yavaş, ihtiyaç sahibi aileler ile pandemi nedeniyle kapanan sektör çalışanlarının üniversite sınavına girecek çocuklarının YKS ücretlerini karşılayacaklarını açıkladı.
Bu ailelere kısa mesaj da göndererek eğitimde fırsat eşitliğine dikkat çeken Başkan Yavaş, ÖSYM tarafından onaylanmış YKS Başvuru Belgesi’ni sisteme yükleyerek https.//form.ankara.bel.tr/yks2021 adresi üzerinden ön başvuru yapabileceklerini söyledi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla yeni bir iyilik hareketi başlattı.
Mahallelerde pandemi sürecinde uzaktan eğitim gören tüm çocuklar için ücretsiz internet hizmeti sağlayan ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına 3 ay mobil internet yüklemesi yapan Başkan Yavaş,
“öğrenci dostu” uygulamalarına bir yenisini ekledi. Sosyal medya hesapları üzerinden duyuru yapan Başkan Yavaş, bu yıl üniversite sınavına girecek ihtiyaç sahibi aileler ile pandemi nedeniyle kapanan sektör çalışanlarının çocuklarının Yüksek Öğretim Kurumları Sınav (YKS) ücretini karşılayacaklarını açıkladı.

FOTO GALERİ