Ankara Şehir Gazetesi

TÜGVA KEÇİÖREN’DEN CAMİLERDE DEZENFEKTAN VE MASKE DAĞITIMI

TÜGVA KEÇİÖREN’DEN CAMİLERDE DEZENFEKTAN VE MASKE DAĞITIMI
01 Nisan 2021 - 8:03

Özellikle pandemi döneminde sosyal sorumluluk projelerine hız veren Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Keçiören ekibi çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Cuma namazı sonrası ilçe genelinde camilerde vatandaşa dezenfektan ve maske dağıtan gençler Keçiören’in farklı camilerinde eş zamanlı olarak çalışmasını sürdürdü.

TEDBİRLERE UYMAYA DEVAM ETMELİYİZ

Aşılama sürecinin başlamasıyla Covid 19 ile mücadelede önemli bir eşiğin aşıldığını belirten TÜGVA Keçiören İlçe Temsilcisi Av. Ömer Cihat MERT “Türkiye, dünyaya nazaran salgını çok iyi yönetti, tedbirleri erken uygulamaya koydu ve çok şükür az zararla bugüne geldi. Aşılama sürecinin de başlamasıyla bu mücadele önemli eşik aşıldı. Fakat tedbirlere uymaya devam etmeliyiz. Bizler de cuma namazı sonrası Keçiören’de bulunan birçok camide vatandaşımıza dezenfektan ve maske dağıtımı yaparak tedbirlere uyulması konusunda teşvik edici olmak istedik. İnşallah bugünleri hep beraber geride bırakacağız.

HIZIR’DAN SONRA YENİ PROJELERİMİZ YOLDA

Çalışmalarına devam edeceklerini belirten MERT, “Vefa aracımız HIZIR ile birçok sosyal sorumluluk çalışması yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. HIZIR’dan sonra yeni projelerimiz yolda. Gençler olarak her zaman hazırız. Hem pandemi döneminde hem de inşallah pandemiden kurtulduktan sonra birbirinden güzel çalışmalarla yine sahada olacağız.” dedi.

FOTO GALERİ