Ankara Şehir Gazetesi

BAŞKAN YAVAŞ, BAŞKENT’İN ÇOCUKLARINI DİNLEDİ

BAŞKAN YAVAŞ, BAŞKENT’İN ÇOCUKLARINI DİNLEDİ
02 Nisan 2021 - 7:22

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Kent Konseyi (AKK), Başkent’te yaşayan çocukların sorunlarının çözümü konusunda iş birliği yapmaya devam ediyor. Ankara Kent Konseyi (AKK) Çocuk Hakları Derneği Başkanı Mine Gedik koordinatörlüğünde kurulan Başkent’in Çocukları Grubu ilk toplantısı zoom üzerinden Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile gerçekleştirdi. Toplantıda tek tek çocukları dinleyen Başkan Yavaş, dijital hayvanat bahçesi kurulmasından büyük parkların yapımına kadar çok sayıda talebi yerine getireceği sözünü verdi. AKK Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ise Başkent’te 1 milyon 300 bin çocuğun yaşadığını belirterek, çocukları kent yönetimine katkıda bulunmaya çağırdı.

Kent yönetiminde sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği sürecini başlatan ve Ankara’ya değer katan her projeye Ankara Büyüşehir Belediyesi ile birlikte destek veren Ankara Kent Konseyi (AKK), eğitim projelerine öncelik veriyor.
Ankara Kent Konseyi (AKK) Çocuk Hakları Derneği Başkanı Mine Gedik’in koordinatörlüğünde kurulan Başkent’in Çocukları Grubu’nun zoom üzerinden gerçekleştirdiği ilk toplantısının konuğu Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş oldu.

BAŞKENTLİ ÇOCUKLAR HAYALLERİNİ BAŞKAN YAVAŞ’A ANLATTI
Başkent’te eğitim gören 63 çocuk taleplerini tek tek anlatırken, pandemi nedeniyle dijital ortamda düzenlenen toplantıya Başkan Yavaş’ın yanı sıra Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, AKK Başkan Yardımcısı Savaş Zafer Şahin, AKK Yönetim Kurulu üyeleri Ceren Anadol, Süleyman Basa ve Lale Özgenel katıldı.
20 Kasım 1989 Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararıyla kabul edilen Çocuk Hakları sözleşmesi dikkate alınarak Ankara Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarına başlayan Başkent’in Çocukları Grubu üyeleri, zoom toplantısında yaptıkları anketle grup ismini ve logosunu belirledi.
Ankara’yı çocuk bakışıyla yorumlamak ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin çocuklarla ilgili çalışmalarına katkıda bulunmak amacıyla kurulan, 8-16 yaş aralığında toplam 63 üyesi bulunan Başkent’in Çocukları Grubu, hayallerindeki başkenti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a anlattı.

BAŞKAN YAVAŞ: ‘‘ÇOCUKLARIMIZIN KENTE OLAN BAĞLILIĞINI GÖRDÜM, TEŞEKKÜR EDİYORUM’’
Her platformda kent paydaşlarıyla ortak akıl doğrultusunda hareket etmeye önem verdiğini belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, hem ülkenin hem de Başkent’in geleceği olan çocukların taleplerini dikkate aldığını söyledi.
Zoom toplantısında tek tek çocukların taleplerini not alan ve kent yönetiminde olması gereken bu talepleri yerine getireceği sözünü veren Başkan Yavaş, çocukların hayallerini gerçekleştirmek için birçok yeni hizmeti hayata geçireceklerini açıkladı:

FOTO GALERİ