Ankara Şehir Gazetesi

BÜYÜKŞEHİR’DEN KENT SAĞLIĞI İÇİN HİJYEN ÖNCELİĞİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN KENT SAĞLIĞI İÇİN HİJYEN ÖNCELİĞİ
02 Nisan 2021 - 7:18

Ankara Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığını korumak amacıyla esnaf ve vatandaşa ücretsiz hijyen desteğini sürdürüyor. İlçe ilçe gezerek esnaf ve vatandaşa hijyen desteğinde bulunan Ankara Zabıtası, son olarak Güdül ve Bala’da maske ve dezenfektan dağıttı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında esnaf ve vatandaşa hijyen desteğini ara vermeden sürdürüyor.
Pandemi döneminde merkez ve çevre ilçelerde hijyen desteğini artırarak devam ettiren Ankara Zabıtası son olarak Güdül ve Bala’da ulaşım, pazarcı ve ilçe esnafı ile vatandaşlara maske ve dezenfektan dağıttı.

HİJYEN KURALLARI VE SOSYAL MESAFE UYARISI
Halk sağlığını önceleyen Büyükşehir Belediyesi hijyen denetimlerine de devam ederek, hijyen kuralları ve sosyal mesafenin korunması konusunda hem vatandaşlara hem de esnafa uyarılarda bulunuyor.
Güdül ve Bala’da vatandaşların yanı sıra esnaf odaları, pazarcı ve mahalle esnafını ziyaret eden Ankara Zabıtası ekipleri, 25 bin maske desteği sağladı.
Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak esnaf ve vatandaşın yanında olmaya devam edeceklerini belirten Zabıta Şube Müdürü Veda Oğan, Güdül ve Bala’da gerçekleştirilen maske ve dezenfektan dağıtımı ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:
“Güdül ve Bala’daki Esnaf Odası Başkanlarını ziyaret ettikten sonra esnaf ve vatandaşlarımıza maske ve dezenfektan dağıttık. El ele verip bu zor günleri atlatacağımıza inanıyorum. Hijyen desteğimiz devam edecek.”
Ankara Zabıtası ile birlikte maske dağıtımına katılan Güdül Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nafiz Özyılmaz, “Güdül ilçesine vermiş olduğu desteklerden dolayı Ankara Büyükşehir Belediyesine ve Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ederim” dedi.

FOTO GALERİ