Ankara Şehir Gazetesi

Yerel Eylem de “önceliğimiz hızlı tren konusu” dedi.

Yerel Eylem de  “önceliğimiz hızlı tren konusu”  dedi.
02 Nisan 2021 - 7:57

KONU NALLIHAN OLUNCA
HERKES GÖREVE HAZIR

Nallıhan YEG-Leader Proje Müdürü Hasan Olum Ayaş-Güdül- Beypazarı – Nallıhan – Mudurnu güzergahının aynı zamanda Tarihi İpek Yolu güzergahı olması avantajı ile hızlı tren hattının bölgemizden geçmesi konusunda yapılan çalışmalara destek verdiğini söyledi.

“Hızlı Tren hattının Ayaş, Beypazarı Nalllıhan Mudurnu güzergahının Çinden başlayıp Avrupaya kadar ulaşan Tarihi İpek yolu üzerinde olması sebebiyle bölge turizmine önemli katkı sağlaması bakımından yöre halkı olarak duyarlı olmamız gerekiyor”diyen Nallıhan YEG-Leader Proje Müdürü Hasan Olum Ayaş-Güdül- Beypazarı – Nallıhan – Mudurnu güzergahının aynı zamanda Tarihi İpek Yolu güzergahı olması avantajı ile hızlı tren hattının bölgemizden geçmesi konusunda Ayaş, Güdül, Beypazarı, Nallıhan ve Mudurnu ilçelerinde sivil toplum ve bürokratlar düzeyinde girişim ve kampanyaların başlatılacağı öğrenilirken Ankara Şehir Gazetesinin yeni sayısında Ankarada TBMM, Ankara Büyükşehir, İlçe Belediyeleri ,ATO,ASO,AHİD,Başkanlıkları, Ankara Meclisi, Kent Meclisi, Oda ve sendikalar ile bir çok sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile görüşmeler yapıldığını açıkladı.

Ankara Şehir Gazetesinin yönetiminin büyük önem verdiği proje ile ilgili olarak kendilerine de ziyaret yapıldğını açıklayan Hasan Olum “Hızlı Tren hattının Ayaş, Beypazarı Nalllıhan Mudurnu güzergahının Çinden başlayıp Avrupaya kadar ulaşan Tarihi İpek yolu üzerinde olması sebebiyle bölge turizmine önemli katkı sağlaması bakımından yöre halkı olarak duyarlı olmamız gerekiyor. Bu hususta Ankara Milletvekilimiz Nevzat Ceylan ve Ankara Milletvekillerimizin girişimleri ve Tarihi İpek Yolu avantajıyla bir adım öndeyiz.
Ankara’da basın, sosyal medya ve sivil toplum kuruluşları olarak geç kalmadan bizimde harekete geçmemiz gerekiyor. Ankara-İstanbul Hızlı Tren hattının Ankara-Gerede-Bolu-Düzce-Hendek-Sakarya- hattından geçmesi için Bolu, Düzce ve Sakarya illerinin yöneticileri kenetleniyor.
Bu nedenle, başta Hemşehrimiz ve Ankara Milletvekilimiz Nevzat Ceylan olmak üzere siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri ile birlikte bir an önce bu konu üzerinde yoğunlaşmamız gerekiyor. Nallıhan İlçesi olarak Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlık nezdinde yöneticilerimiz, siyasilerimiz, kurumlarımız ve halkımız tarafından hızlı tren hattının bölgemizden geçmesi gerekliliğini her platformda sık sık gündeme getirilmesini bekliyoruz.
Yarın çok geç olabilir.” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ