Ankara Şehir Gazetesi

ÇAMLIDERE BAŞKANIMIZ, GAZİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI…

ÇAMLIDERE BAŞKANIMIZ, GAZİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI…
03 Nisan 2021 - 16:10

BAŞKANIMIZ, GAZİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI…
Belediye Başkanımız H. Caner Can, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Belediye Başkanımız H. Caner Can mesajında “Gaziler Günü istiklalimizi, özgürlüğümüzü, birlik ve beraberliğimizi borçlu olduğumuz gazilerimizin hatırasını yâd etme ve onlara şükranlarımızı bir kez daha ifade etme günüdür.
Vatan ve millet söz konusu olduğunda fedakârlığı vatandaşlık şiarı sayan bir kültürün temsilcileriyiz. Tarih boyunca insanlığa yol gösteren büyük medeniyetler kuran bu anlayışta, şehitlik ve gazilik milli ve manevi değerlerimizin en yüce makamları olarak telakki edilmiştir. Bugün üzerinde huzur ve kardeşlik ortamı içinde yaşadığımız bu ülke şehitlerimiz ve gazilerimizin bizlere emanetidir. Bu mukaddes mirası hassasiyetle korumak ve gelecek nesillere bireyleri olmaktan gurur duyacakları bir Türkiye bırakmak şehit ve gazilerimize vefa borcumuzdur.
Şehit yakınları ve gazilerimizin saygınlıklarına yaraşan hizmetleri sunmak devlet görevlilerinin birinci mesuliyetidir. Bu sorumluluğun şuurundayız ve onların layık oldukları hizmetleri en güzel şekilde sunmak için ihtimam gösteriyoruz ve çalışıyoruz.
Bu vesileyle, aziz şehitlerimizi ve başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyorum” dedi.

FOTO GALERİ