Ankara Şehir Gazetesi

Kızılcahamam Kaplıcalarımız tedbirlerle yeniden hizmete açılıyor

Kızılcahamam Kaplıcalarımız tedbirlerle yeniden hizmete açılıyor
03 Nisan 2021 - 19:02

Büyük Kaplıca, Küçük Kaplıca ve Jakuziler ülkemizde başlatılan normalleşme adımlarına riayet ederek 04.03.2021 Perşembe günü Küçük Kaplıcamız çalışmalarına başlayarak Büyük Kaplıcamız ise 5 Mart 2021 Cuma günü hizmete başlaması planlanıyor.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süredir hizmet veremeyen Belediyemize ait Büyük Kaplıca, Küçük Kaplıca ve Jakuziler ülkemizde başlatılan normalleşme adımlarına riayet ederek 04.03.2021 Perşembe gününden itibaren yeniden hizmet vermeye başlıyor.
Büyük Kaplıca 5 Mart 2021 Cuma Günü 07:00 – 19:00, Termal Jakuziler 07:00 – 19:00 ve 4 Mart 2021 Perşembe Günü Küçük Kaplıca 07:00 – 19:00 saatleri arasında alınan kurallara uyarak hizmet verecek.
Kaplıcalarımıza gelmek isteyen vatandaşlarımızın gelmeden önce aşağıdaki kurallara uyarak kaplıcalarımıza giriş yapacaklardır.
Gelen müşterilerimize peştamal verilmeyecek olup Kaplıcalarımıza şort ve mayo ile girilecek. Müşterilerimizin şort ve mayolarını kendileri getirmesi gerekecek.
Gelen müşterilerimiz HES Kodu ile giriş yapacaklardır.
Kese ve sauna hizmeti verilmeyecek.
Belediye Başkanı Süleyman Acar konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle kapatmak zorunda olduğumuz tesislerimizi hükümetimizin başlattığı normalleşme adımları çerçevesinde yeniden hizmete başlatıyoruz. Tekrar hem halkımıza, hem de misafirlerimize hizmet edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm vatandaşlarımızdan isteğimiz kurallara uygun bir şekilde tesislerimizden faydalanmaları. Çünkü alınan bütün önlemler, koyulan kurallar onların sağlığı için. Bu vesile ile ilçemize tüm misafirlerimizi davet ederek, personel arkadaşlarımıza da işlerinde kolaylıklar diliyorum” dedi.
Burak Coşkun

FOTO GALERİ