Ankara Şehir Gazetesi

POLATLI BELEDİYESİ İŞSİZLİKLE MÜCADELEDE ÖNEMLİ BİR ADIM DAHA ATTI

POLATLI BELEDİYESİ İŞSİZLİKLE MÜCADELEDE ÖNEMLİ BİR ADIM DAHA ATTI
03 Nisan 2021 - 19:26

‘VATANDAŞLAR ÜCRETSİZ OLARAK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SAHİBİ OLUYOR’

İstihdam Seferberliği parolasıyla çalışmalarını sürdüren ve yüzlerce farklı iş kolunda işverenlerle vatandaşları buluşturmaya devam eden Polatlı Belediyesi İstihdam ve Kosgeb Merkezi; çalıştıkları alanlarda mesleki yeterlilik belgesi bulunmayan vatandaşlar için önemli bir projeye daha imza atıyor. Çalıştıkları iş kollarına dair Mesleki Yeterlilik Belgesi bulunmayan vatandaşlar için harekete geçen Polatlı Belediyesi İstihdam Merkezi tarafından başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında; Polatlılı vatandaşların iş hayatlarına katkı sağlamak amacıyla ücretsiz Mesleki Yeterlilik Belgesi almaları sağlanıyor.

BAŞVURULAR İSTİHDAM MERKEZİ’NDE BAŞLADI

Mesleki Yeterlilik Belgesi için müracaatları bu hafta itibariyle başlatan Polatlı Belediyesi İstihdam ve Kosgeb Merkezi; kendilerine başvuruda bulunan tüm vatandaşların uzman personeller aracılığıyla, farklı iş dallarına dair oluşturulan sınıflarda yapılacak sınavlara katılmasını sağlayacak. Sınavda başarılı olan tüm vatandaşlar Polatlı Belediyesi aracılığı ile ücretsiz olarak Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanacak. Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olmak isteyen tüm vatandaşların Necip Fazıl Parkı içerisinde bulunan Polatlı Belediyesi İstihdam Merkezi çalışma ofisine şahsen başvuruda bulunmaları gerekiyor. Alınan müracaatların ardından Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları Polatlı Belediyesi tarafından etaplar halinde başlatılacak.
Polatlı Belediyesi tarafından Mesleki Yeterlilik Belgesi verilecek iş alanları ise şu şekilde belirlendi;
Kaynak Operatörü, Plastik Kaynakçısı,Endüstriyel Boru Kaynakçısı, Isıtma Ve Doğal Gaz İç Tesisat Yapım Personeli, Frezeci, Makine Bakımcısı, Makine Montaj, Köprülü Vinç Operatörü, Metal Kesimci, Metal Levha İşleme Tezgah İşçisi Ve Operatörü, CNC Tezgah İşçisi, Taşlama Tezgah İşçisi, Tornacı, İnşaat Meslekleri (Boya, Kalıp, İskele ,Duvar, Alçı Levha, Pvc, Sıvacı, Seramik, Isı Yalıtım), İnşaat İşçisi, İskele Kurum Elemanı, Ağaç Dikimi, Tekstil, Elektik İşletme Bakım Ve Pano, Endüstriyel Boru Montajı
İstihdam Merkezi yetkililerinden konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Belirlediğimiz iş kolları içerisinde faaliyette bulunan tüm vatandaşlarımızı ücretsiz Mesleki Yeterlilik Belgelerini almak amacıyla başvuruda bulunmak için çalışma ofisimize davet ediyoruz. İşsizliğe Çare parolasıyla Polatlımızın dört bir yanında çalışmalarımız sürecek.” Cümlelerine yer verildi.

FOTO GALERİ