Ankara Şehir Gazetesi

SAĞLIKLI BİR GELECEK İÇİN 250 BİN TOHUMU ÇOCUKLARIMIZLA BULUŞTURUYORUZ

SAĞLIKLI BİR GELECEK İÇİN 250 BİN TOHUMU ÇOCUKLARIMIZLA BULUŞTURUYORUZ
03 Nisan 2021 - 19:27

POLATLI BELEDİYESİ SAĞLIKLI BİR GELECEK İÇİN 250 BİN TOHUMU ÇOCUKLARLA BULUŞTURUYOR
Polatlı Belediyesi çocuklara üretim bilinci aşılamak; sağlıklı ve doğal bir gelecek için öğrencileri tohumla ve toprakla buluşturmak amacıyla anlamlı bir projeye daha imza atıyor. ‘Gelecek, Çocuklarımızla Gelecek’ parolasıyla ithal hibrit tohum yerine, yerli ve milli tohum üretimini desteklemek amacıyla çalışmalarını sürdüren Polatlı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından başlatılan proje kapsamında hazırlanan domates ve salatalık tohumları Polatlılı çocuklarla buluşuyor.
‘GELECEK, ÇOCUKLARIMIZLA GELECEK’
Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın desteği ile hazırlanan yerli ve milli 250.000 adet domates ve salatalık tohumu Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Polatlı’da bulunan tüm İlkokullarda 1. 2. 3. ve 4. sınıf öğrencilerine dağıtılacak. Çocukların evlerinde yetiştirmelerine ve fide haline getirmelerine uygun olarak hazırlanan domates ve salatalık tohumları merkez ve kırsal mahallelerde bulunan tüm ilkokullarda öğrencilerle buluşturulacak. Tohum dağıtımlarının ilk etabı 29 Mart Pazartesi günü saat 11.00’da Polatlı Belediyesi ve Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında Şehitlik İlkokulu’nda düzenlenecek ‘Gelecek Çocuklarımızla Gelecek’ programı ile başlayacak. Polatlı Belediyesi tarafından çocukların kullanımına uygun olarak, tüm kullanım talimatlarına üzerinde yer verilerek özenle hazırlanan domates ve salatalık tohum paketleri daha sağlıklı bir gelecek için kısa sürede tüm çocuklara ulaştırılacak.
BAŞKAN YILDIZKAYA; “YERLİ VE MİLLİ TOHUMLARIMIZIN, BEREKETLİ TOPRAKLARIMIZLA BULUŞTUĞU BİR GELECEK HAYAL EDİYORUZ”
Çocuklarda üretim bilincinin gelişmesinin, ülkemizin geleceği açısından çok önemli olduğunu dile getiren Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuya ilişkin açıklamasında; “Doğanın, yeşilin ve tarımın önemini daha iyi anladığımız bu günlerde geleceğimizin teminatı evlatlarımız için önemli bir proje daha başlatıyoruz. Sağlığımız açısından çok önemli olduğunu düşündüğümüz 250.000 adet yerli ve milli tohumu evlatlarımız için özenle paketledik. Şehrimizde tüm çocuklarımızın toprağa dokunmasını, üretimin önemini anlamasını ve sağlıklı beslenmesini diliyoruz. Üretim bilincine sahip evlatlarımızın olduğu; sağlıklı tohumların bereketli topraklarımızla buluştuğu bir gelecek istiyoruz. Önümüzdeki hafta itibariyle okullarımızda çocuklarımızla buluşturacağımız tohumlarımızın bereketli olmasını temenni ediyor; tüm kıymetli ailelerimizi evlatlarıyla birlikte dağıttığımız tohumlar eşliğinde üretmeye davet ediyorum. Gelecek, çocuklarımızla gelecek; buna yürekten inanıyoruz.” Cümlelerine yer verdi.

FOTO GALERİ