Ankara Şehir Gazetesi

TURŞU TANKINDA GÖRÜNTÜ PAYLAŞILAN İŞLETME MÜHÜRLENEREK FAALİYETTEN MEN EDİLDİ

TURŞU TANKINDA GÖRÜNTÜ PAYLAŞILAN İŞLETME MÜHÜRLENEREK FAALİYETTEN MEN EDİLDİ
04 Nisan 2021 - 14:50

YETKİLİLER HAKKINDA CUMHURİYET SAVCILIĞI’NA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU
Basın yayın organları ile sosyal medyada infial oluşturan, “Turşu tankına girerek, dans eden” bir kişinin video görüntülerinin yayınlanmasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler harekete geçti.
Yapılan resmi kontrollerde söz konusu işletmenin Manisa’nın Turgutlu İlçesinde faaliyet gösterdiği ve sosyal medyada görüntüleri paylaşılan A.G isimli kişinin Urfa Viranşehir nüfusuna kayıtlı olduğu tespit edildi.
Urfa ve Manisa’da emniyet birimlerimiz ve gıda kontrol ekiplerimizce eş zamanlı yapılan operasyonlar neticesinde A.G. isimli şahıs, Urfa Viranşehir’de gözaltına alındı.
A.G isimli kişinin Manisa’nın Turgutlu İlçesindeki söz konusu işletmede çalıştığı tespit edildi. Yapılan denetimler sonucunda; işletmenin, insan sağlığı ve gıda güvenilirliği açısından tehlike oluşturduğu gerekçesiyle mühürlenerek, faaliyetten men edildi.
Ayrıca, işletmeye 5996 sayılı Kanun kapsamında 30 bin 406 lira idari para cezası uygulandı.
Sosyal medyada görüntüleri yer alan A.G isimli şahıs ve işletme yetkilileri hakkında ise Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

FOTO GALERİ