Ankara Şehir Gazetesi

TDP: Doğuʼda Değişim Rüzgarı Esti.

TDP: Doğuʼda Değişim Rüzgarı Esti.
06 Nisan 2021 - 14:42

Mustafa Sarıgül liderliğinde kurulan Türkiye Değişim Partisi (TDP) Van ve Bitlis İllerine atama yaptı. Önümüzdeki hafta Ardahan, Erzurum ve Kars’a da atama yapacak olan TDP’ye yoğun katılımların olacağı öğrenildi.
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özkan Ercan ve TDP Kurucu Üyesi Serkan Genç’in katılımıyla, Van İl başkanlığına Vural Bayrı, Bitlis İl Başkanlığına Vedat Öztürk atanırken, Van’ın İpekyol İlçe Başkanlığına Çetin Aysan, Edremit İlçe Başkanlığına Bayram Yıldırım, Erciş İlçe Başkanlığına Şahbettin Otay ve Çaldıran İlçe Başkanlığına ise Hikmetullah Çelik atandı.

Türkiye Değişim Partisi (TDP)’ye yoğun katılımların olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcısı Özkan Ercan, Türkiye’nin en demokratik partisinin TDP olduğunu söyledi.

ÜLKEMİZ, DAĞIYLA TAŞIYLA HEPİMİZİN

Ercan: “Van ve Bitlis İlerine atama yapmaktan ve bu iki güzel ilimizden bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Pandemi nedeniyle bugün burada olamayan fakat sosyal medya hesaplarından bizi takip eden sevgili vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimizi gönderiyorum” dedi.

Başkan Ercan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Etrafımızda çeşitli oyunların oynandığı, çeşitli olayların bulunduğu bir dünyada ülkemizin huzurunu bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu huzur, Türkiye’mizin gücüdür, kudretidir. Ülkemiz, dağıyla, taşıyla hepimizin. TDP iktidarında Türkiye, demokratik dünyada hak ettiği yeri alacaktır onun için; barış ekonomisine çok büyük önem vereceğiz.

ÜLKEMİZİN BÜTÜN SORUNLARINI BİZ ÇÖZECEĞİZ

Sevgili yurttaşlarım; demokrasiyi en öne çıkararak ülkemizin bütün sorunlarını, terörünü, kalkınmasını, refahını, işsizliğini biz çözeceğiz, eğitimde fırsat eşitliğini, gençlerimizin mutlu olmasını biz sağlayacağız.

DEMOKRASİ, UYGAR BİR TARTIŞMA REJİMİDİR

Kardeşlerim; demokrasi, uygar bir tartışma rejimidir, kavga rejimi değil, barış ve insanlık rejimidir. TDP, ülkemizde kutuplaşmaya ve gerginliğe son verecektir. TDP, binlerce renk denizidir, uzun bir yürüyüştür, tüm değerlerimizin ortak paydasıdır. TDP, uyumdur, ahenktir, huzurdur. Gücümüzü ortak tarihimizden, geleneklerimizden alıyoruz, gücümüzü bu toprakların insan zenginliğinden alıyoruz, barış ve esenlikten alıyoruz

MİLLİYETÇİLİK ANLAYIŞIMIZ; ATATÜRK MİLLİYETÇİLİĞİDİR

Bir elimizde bayrak, yüreğimizde vatan millet sevgisi, Van’a çare olmaya geldik. TDP olarak, günden güne büyüyoruz, gücümüze güç katarak, dünümüzle kucaklaşıp, Van’a çare olmaya geldik. Benim ve dava arkadaşlarımın milliyetçilik anlayışı; akılcı, demokratik Atatürk milliyetçiliğidir.

FAKİRLİĞİN DİLİ, İŞSİZLİĞİN KİMLİĞİ YOKTUR

Sevgili kardeşlerim; unutmayın, anadiliniz ne olursa olsun, hangi türküyü söylerseniz söyleyin, hangi yemeği pişirirseniz pişirin, neye inanırsanız inanın, yokluk aynı, çile aynı, fakirliğin dili, işsizliğin kimliği yoktur. Türkiye’de herkesin bir ve beraber olduğu, kimsenin kimseden farklı olmadığı, insanlarımızın ortak derdi yokluk, yoksulluk ve işsizliktir. Fakirliğin dili, işsizliğin kimliği yoktur.

TDP TÜRKİYE’NİN EN DEMOKRATİK PARTİSİDİR

Siyaseti delege sisteminden kurtaracak bir teşkilat modeliyle karşınızdayız. Ankara’daki bütün partiler delege sistemine bağlı, delege sistemi demokrasi ayıbıdır, gerçek demokrasi değildir. Hiçbir siyasi parti delegelik sistemini kaldıramadı. Biz, bugün itibarıyla delegelik sistemini kaldırdık, gerçek demokrasi geliyor”. Bizim partimizde kayıtlı üyelerimiz ilçe, il ve genel başkanı seçecekler. Sayın Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül diyor ki, ‘Ben partimi 2 dönem iktidara taşıyamazsam istifa ederim. Çünkü genel başkanlık koltukları zaman tüketme yeri değil hizmet yeridir.

Genel Başkanımızın dediği gibi ‘Biz sağın ya da solun bekçisi değiliz’ Bugüne kadar ABD ve Rusya soğuk savaş döneminde dünyayı ikiye böldüler. TDP sağcı veya solcu bir parti değildir. TDP herkesi bağrına basan, Atatürk ilkelerini savunan, cumhuriyetin değerlerini değiştirerek koruyan, Evrensel hukuk değerlerine uyan, inançlara saygılı, layikliği yaşatan, üretimi destekleyen, emeği koruyan ve insanım diyen, herkesi bağrına basan demokratik bir kitle partisidir.”

FOTO GALERİ