Ankara Şehir Gazetesi

Türkiye`de bir ilk: Su ve Gül Meydanı’nda görsel şölen başladı

Türkiye`de bir ilk: Su ve Gül Meydanı’nda görsel şölen başladı
21 Mayıs 2021 - 10:18

Keçiören Belediyesi tarafından çevreye duyarlılık açısından örnek bir proje olarak hayata geçirilen ve Türkiye’de bir ilk olan Su ve Gül Meydanı, suyun ve ışığın eşsiz güzellikteki dansı ile izleyenleri kendine hayran bıraktı.
KEÇİÖREN SULAR VE ŞELALELER ŞEHRİDİR
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok Ankaralıları ve Keçiörenlileri otopark üzerine kurulan süs havuzunu, müzik ile suyun dansla buluştuğu görsel şöleni izlemeye davet etti. Başkan Altınok, “Tam kapanma süreci sona erdiğinde vatandaşlarımızı Türkiye’de bir ilk olan bu eserimizi görmeye davet ediyorum. Ankara çöl diyorlar ama Keçiören şelaleler ve sular şehridir. Bu halkaya yeni bir projemizi daha eklemiş olduk. 4 bin metrekarelik alanda suyun bütün güzelliklerini gösterme imkânımız olacak.” dedi.
AKŞAMLARI ÜCRETSİZ OTOPARK
Belediye Başkanı Altınok ayrıca 400 araçlık otopark sayesinde Keçiören Kaymakamlığı ve Keçiören Belediyesi etrafında oluşan araç yoğunluğunu da hafiflettiklerini kaydederek, akşamları Su ve Gül Meydanı’nı ziyaret etmek isteyen vatandaşların araçlarını otoparka ücretsiz olarak park edebileceğini belirtti.

FOTO GALERİ