Ankara Şehir Gazetesi

Burak Altay yakın dostu Arda Öziri’yi unutmadı

Burak Altay yakın dostu Arda Öziri’yi unutmadı
28 Mayıs 2021 - 8:05

Oyuncu Burak Altay, 2018’de trafik kazası sonucu hayatını kaybeden yakın dostu ve meslektaşı Arda Öziri’yi ölümünün üçüncü yılında unutmadı. Altay, Öziri için sosyal medya hesabından duygusal bir mesaj paylaştı.
‘Ruhsar’, ‘Asmalı Konak’, ‘Kampüsistan’ ve ‘Diriliş Ertuğrul’ gibi pek çok dizide rol alan Arda Öziri, 27 Mayıs 2018 tarihinde geçirdiği motosiklet kazası sonrasında tedavi gördüğü Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetmişti. Öziri’nin ölümü sanat dünyasını yasa boğmuştu.
Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun olan ve Rıza Kocaoğlu, Engin Altan Düzyatan, Erkan Avcı, Gözde Kansu, Şebnem Bozoklu gibi isimlerle de sınıf arkadaşı olan Öziri, vefatının üçüncü yılında unutulmadı.
“O GÜN KEŞKE TELEFONUM ÇALMASAYDI”
Öziri’nin yakın dostu ve meslektaşı Burak Altay, duygusal bir mesaj yayınladı. Altay, paylaştığı fotoğrafa, “Kardeşim 3 yıl önce bu sabah telefonum çalmasaydı keşke… Oturup kalmıştım öyle boş gelmişti her şey , ‘keşkeler’ ile geçip gidiyor hayat. Birileri gidiyor, biriler geliyor, hayat durmuyor. Mayıslar tatsız o günden beri. Hatıralarla dolduruyoruz günleri. Bir türlü yutamadığımız bir yumru oldun boğazımızda…
Seni hep sevmeye, hep hatırlamaya, geçmişe gülümseyip yola devam etmeye çalışıyoruz. Çok özledim kardeşim. Bu arada Büyük Altay Şampiyon oldu, Belkıs Teyze iyi; Arya büyüdü, Bilkent’i kazandı bu sene. Kedi aldım bir tane eve… (Arda Öziri)” notunu düştü.
GÖZYAŞLARI SEL OLMUŞTU
Öziri için Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tören düzenlenmişti. Törene Öziri’nin ailesi, öğretmenleri ve arkadaşları katılmıştı.
Öziri’nin sınıf arkadaşlarından oyuncular Burak Altay ve Rıza Kocaoğlu da törene katılanlar arasında yer almıştı. Kocaoğlu ve Altay, vefat eden arkadaşları için uzun süre gözyaşı dökmüştü.
Arda Öziri, Alsancak Hocazade Cami’de öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Öziri Işıkkent Aile Mezarlığı’nda defnedilmişti.

FOTO GALERİ