Ankara Şehir Gazetesi

DEZENFEKTASYON ŞOVU

DEZENFEKTASYON ŞOVU
02 Haziran 2021 - 13:18

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba…
Aslında yazmak konusunda biraz kararsızdım. Çünkü yazdığım bir çok yazı tarafları birbirine düşürüyor.
Hani derler ya “Adamın kulağına kar suyu kaçırma” ben kaçırıyorum…
Beni, kimilerini haklı, kimilerini haksız görürken, Ben hala insanların kafalarını karıştırıyorum.
……
Yine bu pandemi döneminde yapılan çalışmaları eleştireceğim. İktidar yada muhalefet fark etmeksizin Belediyelerin yaptığı çalışmalardan den vuracağım..
Pandeminin ilk döneminde yada ilerleyen sürecinde Sayın Belediye başkanları her biri ayrı ayrı ekranlara çıkarak.. yaptıkları dezenfektasyon çalışmalarını anlatıyordu. Hele bir belediye başkanımız da kendi bölgesi yetmezmiş gibi birde başka bölgelere götürdüğü dezenfektasyon hizmetini övüne övüne anlatıyordu.
Bizde “vay be, ne belediye.. ne başkan.. helal sana.. şuna bak nasıl çalışıyor” der dururduk.
Allah razı olsun yaptılar bir şeyler, çıkardılar faturayı korona ya… İş yaptık diye de bol bol bize basın bildirileri gönderdiler…
Bizde haber yaptık yada yapmadık, ama iyi takip ettik onları.. Sanıyorduk ki koronayı belediyeler bitirecek.. Oldu mu? hayır … Olacak mı? Bilmiyorum..
Ama şunu biliyorum her fırsatta sayın Cumhurbaşkanımızın TAMAM dediği T..emizlik , M..aske, M… esafe denklemindeki Temizlik ayağında acaba Belediyelerin sınıfta mı kaldığını düşünmeye başlıyorum.
İlk zamanlarki hijyen , dezenfaktasyon ve temizlik çalışmalarından vazgeçtiğini gözlemlediğim belediyelerin gerek işyerlerine, gerekse sokaklara, saldıkları o ekipleri nereye gönderdiği ve ne yaptırdığını sormak istiyorum.
İyi kötü onları görürken, biraz kendimizi güvende hissedip , korona burada kalmamıştır diye teselli bulurken, şimdilerde hiçbir yerde dezenfektasyon ekibin olmaması bu 17 günlük boşlukta boş kalan sokakların ilaçlanmaması ve dezenfekte edilmemesi benim tarafımdan merak konusu oldu.
Herhalde yazıyı şu satıra kadar okuyanlarda da aynı merak hasıl oldu. Acaba dezenfektasyonun gücü mü kalmadı, belediyelerde dezenfektasyon mu? Yetkililerden bu konuda açıklama bekliyorum…
Temizlik kısmında yer alan bu çalışmanın yapılamayışı mı, yapılmayışı mı bizim kafalarımızı kurcalarken, bunun Türkiye’nin hiçbir yerinde olmaması daha da bana ilginç geldi.
Geçen ay şehir dışına çıkacağım bir gün Aşti Otogarında Pamukkale turizmin ekibinin yaptığı dezenfektasyon çalışmasından başka bir yerde bu ekibin çalışmasını görmemem ise tabii ki farklı bir merak konusu, Acaba korona ile savaştan vaz mı geçiyoruz. Yoksa bu mücadele de aşı konusu bizi gevşetti mi ?
Bu dezenfektasyon çalışmasından vazgeçen ve bu konuda açıklama yapacak kurum yetkililerinin yanı sıra, Öyle ya şimdiye kadar gördüğüm her aşı vurunan kişinin “ben aşımı oldum sen rahat ol demesi” ise aşı olan korona olmaz mı sorununun cevabını verecek birde yetkili arıyorum. VESSELAM…

FOTO GALERİ