Ankara Şehir Gazetesi

Değişiyorum, büyüyorum

Değişiyorum, büyüyorum
03 Haziran 2021 - 7:37

Bu yazımda degişmeyi ele almak istiyorum. Değişikliği yeni enerji yeni bir yaşam olarak görürüm fakat pek sevmem. Ama şu bir haftadır düşüncelerime hareketlerime ve hislerime baktığımda değişiyorum, büyüyorum. Duygularımın yeni yeni oturduğu bu yaşta değişimin en doğal olduğu bir dönemdeyim.
Eskiden olsa yakıp yıkacağım şeylere zamanla hissiz, tepkisiz bir insan oldum. Buna olgunluk mu denir yoksa değiştirmeyeceğin şeylere karşı kabulleniş mi denir inanın bilmiyorum. Daha az yıpranıp, daha az düşünmeye başladım. Bu iyi bir şey bence çünkü negatif ve olumsuz düşüncelerin tüm hayatımızı kötü etkilemesinden başka hiçbir işlevi yoktur. Düşünmeyi bıraktım derken şunu belirtmek isterim ki kötü ve negatif düşünmeyi bıraktım çünkü insanı, insan yapan düşünme yetisidir.
Değişiklik ile düşünmeyi aynı başlıkta birleştirirsek sen değiştikçe düşüncelerin değişir, düşüncelerin değiştikçe bakış açın değişir akabinde hayatında ciddi değişiklik meydana gelir.
Hatta çok güzel bir söz var: “Düşünceler, adamları kölelikten özgürlüğe taşır.
Gerçekten düşünen insan, düşündüğü kadar var olur ve kendi benliğini düşünerek akabinde değişerek aşar. Düşünmekten, değişmekten korkmayacağınız günler dilerim, sevgiyle ve sağlıcakla kalınız….

FOTO GALERİ