Ankara Şehir Gazetesi

Enaktüel: Voleybol ve Aşk

Enaktüel: Voleybol ve Aşk
04 Haziran 2021 - 8:13

Voleybol Antrenörlüğünü aşk ile yapan ve Voleybol benim için nefes almak diyen
HÜLYA DÜZ;
“Başarı bir tercihtir”
Hülya düz Kimdir ?
1975 uşak doğumlu, Ankara/Kızılcahamamlı Üniversitede okuyan 23 yaşında bir oğlu 20 yaşında bir kızı olan evli, başarılı bir iş kadını
Hülya için voleybolun yeri nedir ?
Voleybol + aşk
Voleybol + tutku
Voleybol + nefes almak
Voleybol + ben
Peki bu voleybol aşkı nereden geliyor ?
Voleybol ile ilkokul yıllarında tanıştım, altı yıl boyunca pasör olarak oynadım, Okul yıllarında sabah okula gider eve gelip yemeğimi yedikten sonra çantamı alıp antrenmanlara ve maçlara giderdim, voleybol o zamandan kanıma işlemişti. Sporun birçok dalı ile uğraştım, fakat voleybolun bende çok ayrı bir yeri vardı, okul takımlarında 100 metre koşularda birinci olurdum, hatta hocamız beni yetiştirmek için aileme kadar geldi, ne yazık ki ailem izin vermedi, çok üzülmüştüm, daha sonra spor yapmayı bıraktım, çünkü küsmüştüm, okul, evlilik, çocuk, derken iyice uzaklaşmıştım, kızım 4-5 yaşına geldiğinde ona voleybol öğretmeye başladım. Parmak, pas manşet öğretirken, onunla birlikte oynuyordum. O da çok mutluydu, benimle oynamaktan daha sonra kızım bir kulübe yazdırdık. Ama şu bir gerçek ki, onun voleybolu istemesi çok önemliydi çünkü, oğlum sporun hiçbir dalı ile ilgilenmedi, zorlamak da olmuyordu.
Eryaman Gençlik Spor Kulübü 2014 yılında kuruldu.
Eş dost akraba çocukları 15 çocuk ile çıktık yolumuza .. Acaba, bu yıl altyapı maçlarına takım olarak çıkarabilecek miyiz ? hep bunları düşündüm. Çocuklar maça çıkmak istiyor, yaş aralıkları farklı, biz bu şekilde düşünürken bir buçuk ay sonra sporcu sayımız 50 oldu. Çok çalışıyorduk. Eğitimlerimizi en kaliteli şekilde vermeye devam ettirdik. Ve ilk kurulduğumuz yılda 3 takım ile altyapı maçlarına katıldık. 2014-2015 sezonu altyapı klasmanında şimdiki B ligi küçük ve yıldızlarda üçüncü , genç kızlarda ise birinci olduk.ilk sene bizim için bize göre iyi bir başarıydı.
Voleybolun yanı sıra başka branşlar açtınız neden ?
Voleybolda çok güzel başarılar elde ettik. Türkiye kadınlar 2. Ligin kadar yükseldik. Bu da çok büyük bir başarı . bilenler beni çok iyi anlıyordur. Sponsor olmadan ayaklarımızın üzerinde kalıp başarı elde etmek kolay değil alt yapılarda her kategoride 2 takım olmak üzere toplam 10 takım ile dereceler elde edince velilerimizin talebi üzerine basketbol şubemizi de açtık. Çünkü abla yada ağabeyleri voleybol takımlarımızda oynuyorlardı. Bazı velilerimizin çocukları da basketbol istediği için iyi bir hoca ile anlaşarak basketbolda da takımlarımızı maçlara çıkarmaya başladık.
2014 yılından bu yana nereden nereye geldiniz ?
2014- 2015 sezonu ağustos 15 sporcu yok
2014- 2015 sezonu ekim 50 sporcu 3 takım ile altyapı maçlarına katılıp o sezon 3 takımdan 3 kupa ve madalya
2015 -1016 sezonu 150 sporcu her katagoride 2 şer takım mini, küçük,yıldız,genç
2016 -1017 sezonu 200 sporcu her katagoride 2 şer takım gençler playoff birinciliği ve Türkiye gençler şampiyonasına katıldık.
2016- 2017 sezonu kadınlar bölgesel lig
2016 -2017 sezonu sezonu erkekler bölgesel lig
2017-2018 sezonu alt yapı tüm katagorilerde 2 şer takım basketbol 3 takım kadınlar 2. Lig
2018-2019 sezonu alt yapı tüm katagorilerde 2 şer takım basketbol 3 takım kadınlar 2. Lig
2019-2020 bu yılda kendi gruplarında birinci ,ikinci olan takımlar ve basketbolda grup atlayan takımlar vardı ama maalesef pandemiden dolayı iptal oldu.
2019-2020 sezonu cimlastik ve pilates branşlarının açılışı
Pandemi sizi nasıl etkiledi ?
Elbette etkiledi.6 ay boyunca çalışmalarımıza ara verdik. Ama bu dönem bizim için güzel olan kendimize ait küçük bir tesis yaptırmak oldu. BU sayede sporun temeli olan jimnastik branşını da eklemiş olduk. Bunun yanı sıra birde pilates dersleri koyarak velilerimizi de spora başlattık.
Bunların dışında ilave edebileceğiniz bir şey var mı ?
Dünya olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Bu kötü günlerin bir an önce bitmesini dilerim. Fakat şunu da unutmayalım bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi için düzenli uyku düzenli beslenmenin yanı sıra sporda yapmalıyız.
Dünden bu güne başarılarımızın . Mimarlarından olan en başta eşim ve kulüp başkanlığımızı yürüten Mustafa Düz’e teknik ekibimize bizi her koşulda yalnız bırakmayan velilerimize çok teşekkür ederek biz emin adımlarla doğru yolda yürümeye devam edeceğiz.
Başarı bir tercihtir. TEŞEKKÜRLER ..

FOTO GALERİ