Ankara Şehir Gazetesi

Etimesgutta teknoloji halkın hizmetinde

Etimesgutta teknoloji halkın hizmetinde
25 Haziran 2021 - 12:21

Etimesgut Belediyesinde Ekspertiz, beyan ve Alt Yapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) işlemleri internet üzerinden yapılacak.
Etimesgut Belediyesi teknolojik gelişmeleri yakından takip ederken, hayata geçirdiği uygulama ve programlarla da vatandaşların iş ve işlemlerinin kolaylık getirdi.
Etimesgut Belediyesi ileEtimesgut Tapu Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile belediyeye gelmeye gerek duymadan rayiç ve borcu yoktur yazısı internetten alınabilecek.
Bölge halkı, www.etimesgut.bel.tr adresi üzerinden hizmet veren e-ekspertiz, e-beyan, e-aykome linkini tıklayarak talep ettiği işlemleri gerçekleştirebilecek. Ve yöre halkı bu üç işlem için de e-devlet şifresi ile sistem üzerinden giriş yapmaları yeterli olacak.
Zaman kaybına çözüm
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, “Bir süre önce Tapu Müdürlüğümüzle yaptığımız protokol çerçevesinde ‘belediye git rayiç ve borcu yoktur yazısı al getir’ devrini bitirmiştik. Bu işlemler artık bir tıkla tapudan yapılabiliyor. Şimdi de hemşehrilerimizin, beyan, ekspertiz ve Alt Yapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) işlemlerini internet üzerinden yapabilecekleri imkanı sağladık. Bu sayede vatandaşlarımızın zaman kaybetmeden kısa sürede işlemlerini yapabilecekler” dedi.

FOTO GALERİ