Ankara Şehir Gazetesi

Serenay Sarıkaya dört yıl sonra amacına ulaştı

Serenay Sarıkaya dört yıl sonra amacına ulaştı
14 Temmuz 2021 - 7:18

Koronavirüs pandemisi nedeniyle bir süredir ekranlarda olmayan Serenay Sarıkaya, 2017 yılında rol aldığı dizinin çekimlerinin yoğunluğu nedeniyle kaçırdığı sınava bu kez girdi. İşte ünlü oyuncunun hedefi…
Son dönemin en popüler isimlerinden biri olan Serenay Sarıkaya, oyunculuktaki başarısının yanı sıra özel hayatıyla da sık sık magazin gündemine geliyor.
9.1 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarla da adından söz ettiren 29 yaşındaki yıldız, şimdilerde yeniden okullu olmaya hazırlanıyor.

SANAT TARİHİ OKUYACAK
2017’de çekimlerinin yoğunluğu nedeniyle üniversite giriş sınavını kaçıran Serenay Sarıkaya, dört yıl aradan sonra amacına ulaştı.
Posta gazetesinde yer alan habere göre; güzel oyuncu, 26-27 Haziran tarihinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) bu kez girmeyi başardı.
Sanat tarihi okumak isteyen ünlü oyuncu, “Türkiye’de de, yurtdışında da okuyabilirim” ifadelerini kullandı. Sınav sonuçları ağustos ayında açıklanacak.

AŞKA HAZIR DEĞİL
Geçtiğimiz günlerde Elle dergisine özel hayatıyla ilgili açıklamalarda bulunan Serenay Sarıkaya, şu an kalbinin boş olduğunu söylemişti.
“İlişkilerinde romantik ve duygusal mısın, yoksa aklın yönetimde midir?” sorusuna, “Fazlasıyla duygusalım maalesef. Hiç öyle plancı programcı değilim” yanıtını vermişti.
“O anda içimden nasıl geliyorsa öyle davranıyorum” diyen 29 yaşındaki güzel, “Hayatıma birisinin girmesine hazır değilim” açıklamasıyla dikkat çekti.

“TECRÜBESİ OLAN…”
Kendisinden 19 yaş büyük Cem Yılmaz’la birlikteliği geçtiğimiz aylarda sona eren Sarıkaya, “Arkadaşların neden senden yaşça büyük?” sorusunu da cevaplamıştı.
“Öğrenmeye meraklı olduğumdan. Bir de galiba yaşanmışlığı ve tecrübesi olan, karakterleri oturmuş, dolayısıyla daha temiz, enerjili insanlara çekiliyorum.”

FOTO GALERİ