Ankara Şehir Gazetesi

Sanat ve Sanatçılar Birliği Oluşum Derneğinin Ofisi Açıldı.

Sanat ve Sanatçılar Birliği Oluşum Derneğinin  Ofisi Açıldı.
02 Ağustos 2021 - 8:31

Sanat ve Sanatçılar Birliği Oluşum Derneğinin Mithat Paşa Caddesi 31/12 İnal İş Hanı’ndaki ofisi yapılan bir etkinlikle açıldı.
Sanat ve Sanatçılar Birliği Oluşum Derneğinin Sanatçılara gerekli imkanları en iyi şekilde vermeye yönelik çalışmalar yapmak amacıyla kurulduğunu ve amaca hizmet için çalıştığını anlatan başkan Nevzat Taşkıran “Bizler derneğimizi sanat üzerinde yoğunlaşıyoruz. Sanatçılarımıza gerekli imkanları en iyi şekilde vermeye yönelik çalışmalar yapmayı düşünüyoruz”. dedi.

Sanat ve Sanatçılar Birliği Oluşum Derneği Genel Başkanı Nevzat Taşkıran. “Burada bulunmamızın amacı bugün pandemi dolayısıyla ertelenen ofisimizin açılışını yapmaktır. Çünkü pandemi den dolayı bütün esnaflarda, kamu kurumlarında, bürokratlarda, sanat camiası da darbe yemişti ve kapanmıştı. Bizler üye yapılanmasında da aynı şekilde zorluk çektik. Üyelerimize kendimi anlatmada ve ifade etmekte de zorluk çektik ama neticede bu açık alanda bize sunulan 2-3 aylık dönemde kapanma ne zaman gelecek bilmiyoruz ama şimdi ofisimizi açarak resmi olarak sanat ve sanatçılar camiasına seslenmek istiyoruz. “ şeklinde konuştu.

Yapacakları çalışmalar hakkında da bilgi veren başkan Taşkıran” Bunların başında öncelikle finansal açıdan bizlerin daha güçlü olması gerektiği kanısı ile hareket ettiğimiz büyük bir konser var önümüzde. TRT sanatçılarımızın bizlerle beraber, bizler adına vereceği konserler var. Bu konserlerden alacağımız ve elde edeceğimiz gelirlerle ileriye dönük kurs yerleri açma gibi planlarımız var. Sanatçıların albümlerine destek olmak, sanatçıların sahneden bir şeyler kazanmasına vesile olmak amacı ile ilk önce bir konser planımız daha sonra resim sergisi, kitap imza günleri ve dinletiler gibi tiyatro sahneleri ile devam edecek. “ açıklamasını yaptı.

FOTO GALERİ