Ankara Şehir Gazetesi

SAROT Thermal Palace Tatil Köyün de SAADET, Suyunda Sağlık, Doğasında Huzur Var…

SAROT  Thermal Palace  Tatil Köyün de  SAADET, Suyunda Sağlık,  Doğasında Huzur Var…
27 Ağustos 2021 - 21:32

HABER … HÜSEYİN AKIN
ŞEHİR- Herkes bu soruyu “ben hayatta ne isterim?”, diye muhakkak yüzlerce defa sormuştur. Her keresinde olmasa bile birçok kez de değişik bir cevap vermiştir.Ben herkesin hayatta ne istediğini bilemem ama kendimin ne istediğini üç aşağı beş yukarı doğrulukta yazabilirim.Ancak, vurgulayarak söylemek zorundayım ki: Ne istediğim zamana göre hep değişti! Her dönem içimde başka bir talep yükseldi. Birçok insan, hayatta en çok istediği şeyin ne olduğu sorusuna, huzur diye cevap verecektir. Çünkü huzur olmasa, aşkın da paranın da bir kıymeti olmayacağını iyi bilirler.
Bu yüzdende sizi huzuru yaşayabileceğiniz bir yeri anlatacağım. SAROT Thermal Palace Tatil Köyü nde geçireceğiz bir haftasonu yada bir haftalık tatilini size neler kazandıracağını anlatmadan önce , anlatılanlara değil yaşananlara bakmanız gerekiyor, diyerek sizleri buraya saadet, sağlık ve huzur bulmaya davet ediyorum.
Size ballandıra ballandıra yaşadıklarımı anlatmak yerine , gelin yaşayın görün demeyi yeterli görüyorum. Çünkü ben bunu hep yapıyorum…
Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
“Yer altından çıkan, doğanın bize kazandırdığı şifalı sular bağışıklık sisteminin en önemli bir parçasıdır. Radyoaktif mineralli termal suları, banyo ve içme kürü olarak kullanabiliyorsunuz. Termal su vücutta metabolizma hızını arttırarak vücudun sistemlerini çalıştırıp, bağışıklık sistemi ve vücut direncini arttırır. Hastalıklara karşı en güçlü kalkan bağışıklık sistemidir. Kaplıca terapisinin, çocuklarda immün sistemi, kemik gelişimi ve sağlıklı büyümeye önemli katkılar sağladığını uzmanlarca açıklanmaktadır. Ayrıca, sağlıklı insanların bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanı sıra belirli hastalıkların tedavisinde de uzmanlar tarafından önerilmektedir.
Birçok rahatsızlığın çözümü burada
Kaplıca suları kullanıldığında suyun fiziksel ve kimyasal özelliği sayesinde vücudumuza şifa verir. Fiziksel olarak kaplıca suyunun içersinde bulunan ve vücudumuzun kendisinin üretemediği dısardan almamız gereken mineraller ve elektrolikler içe kürü ve deride bulunan gözenekler sayesinde vücudumuza geçiş yapar. Ayrıca suyun sıcaklığı, hidrostatik basıncı ekleme binen yükleri azaltarak kas, tendonları gevşeterek eklemin rahat hareketini ve kreçlenmeyi azaltır . deriden gecen mineraller ve sıcaklık ile kaslarımızdaki spazm (sertlik) azalır ve böylece kaslarımızda temiz kan daha rahat dolaşarak kasın beslenmesini artırır. Kimyasal olarak suyun ph de bazik ise içildiğinde midemizdeki asidi nötralleştirerek ülser gasrit gibi mide rahatsızlıklarının semptomlarını azaltarak midemizi rahatlatır. Özellikle suyun sahip olduğu radyoaktivite başlıca romatizma kadın hastalıkları kireçlenmelerde etki sağlar etkisini içme kürü olarak tüketildiğinde vücutta metabolizmayı ( vücudun çalışma hızı ) artırarak özellikle troid bezinin çalışması artar. Su vücudumuzun bağışıklık sistemine kadar etki ederek bağışıklık sistemini artırır hızlanmış metabolizma sonucunda vücutta oluşan toksin birikintileri terleme yolu ile uzaklaştırarak vücutta detoks etkisi yaratır. Başta yanık ve cilt rahatsızlıkları, romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılan kaplıca sularımızın pek çok hastalığı iyileştirdiği kanıtlanmıştır. Her yaştan insanın tedavi amaçlı yararlanabileceği kaplıcalarımız kronik hastalıklara da olumlu neticeler vererek ihtiyaç duyanlara şifa dağıtıyor.

Nasıl ulaşırız
Sarot Termal Park Resort & Spa
Konum Özellikleri Mevkii: Ilıca MUDURNU-BOLU

Yakınlarında neler var
Taşkesti Mesafe: 3 km
Sülüklü Göl: 13 km
Sünnet Gölü: 25 km
Kartalkaya Mesafe: 110 km
Yedigöller Mesafe: 120 km
Gölcük Mesafe: 97 km
Abant Mesafe: 30 km

FOTO GALERİ