Ankara Şehir Gazetesi

Erdoğan Özen 3. Kez Başkan

Erdoğan Özen 3. Kez Başkan
10 Ekim 2021 - 18:00

20. Olağan Genel Kurul Toplantı’sında Erdoğan Özen’e tam güven….

ŞEHİR-Teknik Eğitim Vakfı (TEKEV) 20. Olağan Genel Kurul Toplantı’nda Erdoğan Özen tüm üyelerin güvenini alarak, Vakıf tarihinde üç dönem üst üste seçilen ilk başkan oldu.

HÜSEYİN AKIN

Teknik Eğitim Vakfı (TEKEV) 20. Olağan Genel Kurul Toplantısı,
Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Taşkent Binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Erdoğan Özen’in başkanlığını yürüttüğü TEKEV’de isim yine değişmedi,
Mevcut başkan yeniden seçilerek güven tazeledi.

Ve… Vakıf tarihinde üç dönem üst üste seçilen ilk başkan oldu.

TEKEV Genel Başkanı Erdoğan Özen, “Vakfımızın 20. olağan genel kurulunda, Endüstriyel teknik eğitimin gelişmesi noktasında ömrünü feda etmiş bireyler olarak, endüstride yeni bir çağın başlangıcında olduğumuz bu dönem; Almanların ifade tarzı ile ‘Endüstri 4.0’, Amerikalıların deyimi ile ‘Nesnelerin İnterneti’-‘Yapay Zeka’, bizdeki adı ile ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ olarak adlandırılmaya devam ediliyor.” dedi.

Ülkemiz için, gençler için, yetişkinler için yapılması gereken eğitimin nasıl olması gerektiğini de anlatan Özen, “Yetkinlik geliştirecek mesleki-teknik eğitim ve yetişkin eğitimidir. Geliniz, mesleki-teknik eğitimin mutlaka uygulamaya dayalı, pratik ağırlıklı yapılması gerekliliğini tüm ülkemizin katmanlarına kabul ettirelim. Ülkemizi etkilemeye başlayan, hatta etkilemekte olan dijital-yeşil dönüşüm hedefine ulaştıracak olanların II. Endüstri Devriminde olduğu gibi teknik eğitimin önemini kavrayanlar olacağını, buna en yakın kişilerin vakfımız üyesi eğiticiler ile akademisyenler olarak toplumumuzu bilinçlendirme konusunda bizlere yine büyük rol ve sorumluluk düştüğünü, işlerini buna göre yeniden yapılandıranların yeni fırsatları yakalayacağını hep birlikte öngörelim. Teknik eğitim camiasının bir mensubu olarak, bu görevi, bu sorumluluğu içselleştirerek, mesleki ve teknik eğitimin önem ve değerini her platformda anlatmaya, büyümeyi sürdürülebilir kılmanın endüstride büyüyerek, ekonomiyi büyütmekten geçtiği gerçeğinden, bunun için de tekniğin ve doğanın belirlediği endüstriyel zihniyete ulaşmak için önümüzdeki dönemde farkındalık ve bilgilendirme çalışmalarına hep birlikte ağırlık verelim.” Şeklinde konuştu.

Genel kurulda yapılan seçimde TEKEV’in yeni yönetimi şu şekilde oluştu: Yönetim Kurulu Asıl Üyeler: Erdoğan Özen (başkan), Zeynel Abidin Karagöz, Doç. Dr. Gültekin Uzun, Erol Avcıoğlu, Cahit Canyurt, Bayram Arslanoğlu, Kazım Duraklar. Denetim Kurulu Asıl Üyeler: Mustafa Köroğlu, Abidin Memili, Raşit Hiçyılmaz.

FOTO GALERİ