Ankara Şehir Gazetesi

-“BAŞIMIZ DİK, DURUŞUMUZ NET, HEDEFİMİZ TEK”

-“BAŞIMIZ DİK, DURUŞUMUZ NET, HEDEFİMİZ TEK”
26 Aralık 2021 - 13:22

-MİLLİ YOL PARTİSİ GENEL BAŞKANI ÇAYIR: “BU KUTSAL YOLCULUĞA, BORCUMUZU ÖDEMEK ÜZERE ÇIKTIK”
-“BAŞIMIZ DİK, DURUŞUMUZ NET, HEDEFİMİZ TEK”
Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun dava arkadaşlarının bir araya gelmesiyle kısa süre önce kuruluşu gerçekleştirilen Milli Yol Partisi (MİLLİ YOL), ilk resmi toplantısını Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirdi.
HÜSEYİN AKIN – ANKARA
MİLLİ YOL Kurucu Genel Başkan Remzi Çayır başkanlığında düzenlenen ilk Kurucular Kurulu Üyeleri Toplantısı’na, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Rahmetli Alparslan Türkeş ve şehit Muhsin Yazıcıoğlu anısına saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunarak başlandı.
Kuranıkerim tilavetinin ardından toplantıda partinin Kurucu Genel Başkanı, Genel İdare Kurulu, Başkanlık Divanı ve Merkez Disiplin Kurulu üyeliklerine seçimi yapıldı.
Genel Başkan Remzi Çayır, parti kurucusu 178 üyeye “Alperenler” olarak hitap ederek, “dava önderimiz, yol arkadaşımız Şehit Muhsin Yazıcığolu’nun izinden gitmek üzere el ele vererek çıktığımız Milli Yolumuz hayırlı uğurlu olsun” temennisinde bulundu.
“Hepimizin, devletimize, çocuklarımıza, şehitlerimize, ülkemizin geleceğine borcumuz var. Bizler bu kutsal yolculuğa borcumuzu ödemek üzere çıktık” diyen Çayır, şunları kaydetti:
“Hepimiz sıcak yuvamızda oturup çayımızı kahvemizi içmek yerine fedakarlık yaparak bu soğuk kış günü yola çıktık. Çünkü bizler, ülkenin durumu karşısında sorumluluk ve vicdan sahibi insanlar olarak zoru seçtik, ailelerimizden, zamanımızdan, rahatımızdan, malımızdan ve gerekirse canımızdan feda ederek ülkemizin geleceğini inşa etmekte kendimizi sorumlu gördük. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan böyle de emin adımlarla başımız dik, duruşumuz net, hedefimiz tek olacaktır.
Yol arkadaşımız rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu Başkanımızı hayırla yad ediyoruz. Aynı ilke ve hedefler doğrultusunda davamızın bayrağını göğüsleyip, yolumuza devam etme onurunu yaşattığı için Rabbime şükürler olsun. Yoldan çıkanlar, yolda bulduklarını yola çıktıklarıyla değiştirenler, güçten yana olup yolun kenarına çekilenler, adalet yerine kendi geleceğini ön planda tutanlar, bizleri bu MİLLİ YOL’u kurmaya mecbur bıraktılar. Bizler davamıza halel getiren herkesin karşısında durduk, durmaya da devam edeceğiz. Bizim mücadelemiz, yolumuz gibi milli, bütün değerlerimiz gibi kutsaldır. “
-“BU UCUBE SİSTEMİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”
“Milli değerlerimizi ayaklar altına almalarına artık göz yumamazdık. Milli Yol’a çıkan 178 arkadaşımızın her biri başını yastığa koyduğu zaman vicdan azabından uyuyamıyordu. Yapacağımız bir şeyler olmalıydı. Biz kararımızı verdik, yolumuza çıktık” diyen Remzi Çakır, ülkenin tüm sorunlarını çözecek inançlı kadronun MİLLİ YOL’da bulunduğunu kaydetti.
Bir gün 82 milyon halkımızla birlikte bu yolda el ele yürüyeceklerinden hiç şüpheleri olmadığını vurgulayan Çayır, “Bizler yolumuzdan dönmedikçe, yolumuzdan çıkmadıkça, yolumuzu şaşırmadıkça yüce milletimiz bizim arkamızdan gelmeye devam edecektir. Çünkü yolumuz milli, yolumuz kutsal, yolumuz kurtuluştur” diye konuştu.
Çayır, Başkanlık Sistemi’ni halka tanıtırken, “adaletin ve özgürlüğün teminat altına alınacağı, ekonominin zirveye çıkacağı, yönetimin tek elde toplanmasıyla ülkenin istikrara kavuşacağı” iddia edildiğini, gelinen noktada tek adam sisteminin ülkemizi kalkındırma yerine uçuruma sürüklediğini savundu.
MİLLİ YOL Genel Başkanı Çayır, şunları kaydeti:
“Bu ucube sistem, milletimize anlatıldığının tersi yönde işletildi. Sistem tamamen devleti partileştirdi, belli bir zümreye hizmet etki, birilerinin geleceğini güvence altına aldı, adaleti, demokrasiyi, özgürlüğü, rafa kaldırdı. MİLLİ YOL olarak, Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne karşıyız. MİLLİ YOL olarak her zaman adaletin ve mazlumun yanında olacağız. Adaletin herkese eşit uygulandığı, güçsüzü güçlüye karşı koruduğu, devleti yöneten biri ile sokakta yürüyen birinin adaletin önünde eşit yargılanacağı, tam bağımsız ve mesleki teminat altına alınmış bir adil bir yargı inşa edeceğiz. Ölçümüz adalet ve liyakat olacak. Süreli siyaseti Anayasa’ya yerleştirerek, iki dönemden fazla iktidarda kalınmasının önüne geçeceğiz.”
-KURULTAY 2022 MART’TA
Genel Başkan Çayır, Şubat’ın 26’sına kadar 61 ilde teşkilatlanmayı tamamlamayı hedeflediklerini belirterek, 2022 Yılı Mart ayı sonuna doğru Kurultay’a yapacaklarını, böylece seçime girmeye hak kazanacaklarını bildirdi.
Seçim meydanlarında halkla paylaşacakları çok şeyler olduğuna dikkati çeken Çayır, “Dürüst siyaset nasıl yapılır halkımıza göstereceğiz. Sistem değişmeden, siyaseti değişime dönüşüme uğratmadan bizler iktidar bile olsan sonucu değiştiremeyiz. Onun için önce sistemi değiştireceğiz. Siyaseti zengin olma kapısı, kendini kurtarma makamı olmaktan çıkaracağız. Cam gibi şeffaf olacağız. Samimiyet içerisinde büyük bir aile olarak, bildiğimiz doğru yoldan şaşmayacağız. Halkımızın menfaatlerini gözeterek, dürüst ve şeffaf bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.” Diye konuştu.
-A TAKIMI BELLİ OLDU
MİLLİ YOL Genel Sekreterliği’ne Haşim Yanar seçildi. Başkanlık Divanı’na seçilen Genel Başkan Yardımcıları şöyle:
“HAŞİM YANAR, ŞEREF CANLI. MURAT SANCAK, AHMET GÜRHAN. MUSTAFA KARA, MUSTAFA KARAKAŞ. M.ŞEVKİ ARICI, CEVAT ÖZER. YUNUS EKŞİ, AHMET COŞKUN. ALİ MAZHAR KIR, ALİ SARAÇOĞLU. SAMET ELÇİ, ABDÜLKADİR BOZKURT, SEMA ALTUNTAŞ, MUKADDES DEMİRCİ, NEJDET TOPCU, MURAT ÇİFTÇİ, CEMİL AYDİLEK, ALİ ALAGÖZ, YAVUZ ARUN, AKIN TÜRKDOĞAN. ATAKAN AYAZ. FEHİM TAŞTAN”

FOTO GALERİ