Ankara Şehir Gazetesi

ANKARA OTOGARINDA TUVALET BEDAVA

ANKARA OTOGARINDA TUVALET BEDAVA
10 Mayıs 2022 - 21:46

ANKARA OTOGARINDA TUVALET BEDAVA
Evet evet yanlış duymadınız !..
Ankara otogarında tuvalet bedava …
Yok canım bi yanlışın olmalı lafını duyar gibiyim… çünkü bir yerde bedava diğer 3 yerde 3 lira…
Nasıl yani…
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Aşti deki tuvaletleri bedava yapmak için çalışma başlatmış.. çalışma başlatmış diyorum henüz bedava yapamamış ama yapmak içinde büyük bir mücadeleye girmiş.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, Oradaki tuvalet patronlarıyla davalık olmuş, diğer birçok konuda olduğu gibi onlarla da vatandaşın çıkarları için hukuk mücadelesi başlatmış.
Geçen gün bir arkadaşımla otogara misafir karşılamaya gittik. Biraz da vaktimiz vardı trafiğe güvenemeyip yarım saat erken girdik otogara..
Bir çay içelim düşüncesiyle şaşkın şaşkın dolaşıp, otogardaki yenilenmeye bakarken küçük bir yazı dikkatimizi çekti. “Ücretsiz tuvalet” deyip bir ok gösteriyordu.
Düşündüm ki demek ki bir esnaf müşteri çekmek için işletme içindeki wc yi ücretsiz yapmış dedik çayı da orada içelim. O istikamete giderken bir WC yazısı, kapıda da 3 tl yazısı yakınlarında da herhangi bir çay yemek satan işletme yok.
Şaşırdık. Bir ara “kurnazlık var bu işte” bile düşündüm. Ama sonradan öğrendik, öyle değildi. O mevcut wc nin arkasında bir wc daha vardı ki o da belediye tarafından vatandaşa ücretsiz açılmış bir WC…
Tabii ki o sırada arkadaşım bunu göremeden WC nin yolunu tuttu ve 3 tl yi de kuzu kuzu bayıldı WC İşletme müdürlüğüne, ben ise şaşkın şaşkın bu işe anlam vermeye çalışıyordum.
Derken, tamirat malzemelerinin bulunduğu büyük bir kolonun arkasında bir yazı dikkatimi çekti, kocaman bir ücretsiz WC.. çözdüm işi.. büyükşehir belediyesi hizmet üretmek adına wc yi ücretsiz yapmış zengin paralıya fakir beleşe çiş yapacak hale gelmişti.
Şaka şaka öyle değil.. Büyükşehir’e dava açan WC işletme patronlukları zamanı değerlendiriyor. Davanın sürecini bekliyormuş. Bunu da orada görüş bildiren yetkisiz ağızlardan aldık.
Sonuç şu.. Zamanla Eskişehir de Bozüyük’ te olduğu gibi Ankara’da da otogar WC leri ücretsiz olabilir. Olabilir diyorum. Malum Türkiye burası birileri yapar, birileri bozar. Kim iyi kim kötü, mantıken bilinse de gerçekte çok bilinmez.
Herkes kendine göre haklı, o ihaleyi alıp yatırım yapıp ticari umudunu WC ye bağlayıp dava açanlar da hizmet üretmek adına her fırsatı değerlendirmeye çalışan belediye yetkilileri de…
O Süreçte 3 tl verip orayı kullanan arkadaşımda , o işi beleşe getiren bende , bu yazıyı okuyan siz de , bu yazıya konu olan WC ler de sonuçta yaşamın bir parçası kimi yazar kimi okur ama en önemlisi ne biliyor musunuz ? her şey ama her şey kişi refahı, kişi huzuru kişi mutluluğu içindir. Mutlu günler dilerim…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
FOTO GALERİ